Home > Návody > Jak si vyrobit šumivé tablety do koupele za zlomek ceny
Jak si vyrobit šumivé tablety do koupele za zlomek ceny

Jak si vyrobit šumivé tablety do koupele za zlomek ceny

Šumivé tablety do koupele ve vodě vytvoří miliony malých voňavých bublinek, které obklopí vaši pokožku. Koupel je krásně provoněná, vaše pokožka dostává množství výživy a hydrataci a vy si tak můžete užívat chvilku jen pro sebe.
Zkuste si vyrobit vlastní šumivé tablety za zlomek ceny, než se prodává v obchodech. Stačí jen pár ingrediencí, které máte určitě doma a vy si můžete užívat rozkošné rozmazlování vašeho těla.

Hlavní ingredience

 • 2 hrníčky jedlé sody
 • 1 hrníček práškové kyseliny citronové
 • 1 hrníček – epsomské soli (může být jakákoliv sůl do koupele, himalájská růžová sůl, sůl z mrtvého moře)
 • voda
 • cca 3 lžíce libovolného lehkého rostlinného oleje – olivový olej, řepkový olej

Volitelné ingredience:

 • potravinářské barvivo (zda chcete mít tabletu barevnou )
 • esenciální oleje (vhodné použití olejů do kosmetiky) –  např. levandule, vanilka, růže, … (záleží na každém)
 • sušené bylinky, sušené květy, sušené lístky růže, …
 • vitamín E (dostupný v každé lékárně)

Domácí-šumivé-bomby-do-koupele-pomůcky

 

Další pomůcky:

 • metla
 • dvě malé mísy (nejlépe skleněné)
 • velkou mísu (také nejlépe skleněnou)
 • hrníček
 • formy na bomby (košíčky na muffiny, různé formy na muffiny, silikonové formičky na led, formičky na cukroví)

 

Postup

Krok 1 Nejprve smíchejte všechny suché přísady (vždy podle tohoto poměru: dva díly jedlé sody a jeden díl kyseliny citronové – např. dva hrníčky jedlé sody a jeden hrníček kyseliny citronové a jeden díl  epsom soli). Můžete přimíchat sušenou levanduli, nebo jiné bylinky.

Domácí-šumivé-bomby-do-koupele11

 

Krok 2 V samostatné misce smíchejte všechny mokré přísady – 2- 3 lžičky éterických olejů, cca 3 polévkové lžíce olivového olej a asi 1 lžíce vody (s vodou opatrně, aby vám směs po zamíchání do suché směsi nezačala pěnit!)

Krok 3 Pomocí metličky pomalinku zamíchejte mokré přísady do suché směsi. Je důležité, aby jste to do sebe zamíchali opravdu pomaloučku, aby nenastala reakce a směs vám nezačala šumět. A teď pokud chcete, aby bomby měli barvu přidejte potravinářské barvivo. Nejlepší bude tekuté a nepřehánějte to, když tak přidávejte opravdu po kapičkách. A opět promíchejte – teď už důkladně.

Krok 4 Hotová směs by měla mít konzistenci vlhkého písku a když ji zmáčknete v ruce, tak by se neměla drolit a rozpadat. Pokud se vám rozpadá, tak přidejte trochu oleje nebo rozprašovačem malinko navlhčete, ale zase opatrně (nebo naopak budete muset použít trochu sody). Prostě budete muset míchat tak dlouho, dokud to nebude mít správnou konzistenci.

Domácí-šumivé-bomby-do-koupele8

 

Krok 5 No a konečně jsem u plnění do forem. Dají se použít různé silikonové formičky na led nebo na čokoládové pralinky. Silikonové formy budou nejlepší, protože z nich potom tablety půjdou nejlépe vyndat. Nebo například silikonové formičky na muffinky. Jednoduše to, co uznáte za vhodné a najdete doma a také podle toho jak chcete mít tablety velké. Nejprve formičky malinko vymažte rostlinným olejem a poté, pokud chcete do formiček, nasypejte malinko sušených bylinek, třpytek nebo sušených květů (opět to nechám na vaší fantazii) a nakonec do forem namačkejte připravenou směs.

Domácí-šumivé-bomby-do-koupele7 Domácí-šumivé-bomby-do-koupele5

 

Krok 6 Počkejte 10 minut a jednoduše vyklopte z formy. Nechte až 2 dny vyschnout a odpočinout. Poté tablety uchovávejte v zavírací sklenici, na suchém místě.

Domácí-šumivé-bomby-do-koupele4Domácí-šumivé-bomby-do-koupele4-2

 

Přejeme Vám příjemné koupání.

Zdroj fotografií: Somethingturquoise.com

Zdroj postupu: Rookiemag.com